Şevval Sam Kürtçe Şarkı (Video)

14801

Sanatçı Şevval Sam, Iğdır’da sevenleriyle buluştu. Gecede güzel dakikalar yaşandı…


Milli Piyango İdaresi’nin Iğdır‘da düzenlediği çekilişin ardından sanatçı Şevval Sam sahne aldı.

Sam’ın, seyircilerden gelen Kürtçe şarkı isteğine karşılık vermesi üzerine, protokolde bulunan vali vekili, bazı kaymakam ve kurum amirlerinin etkinliği terk ettikleri öne sürüldü.

Iğdır Vali Vekili Tuğba Yılmaz, iddiaları yalanlarken, Şam Kürtçe şarkıyı bitirdiktren sonra etkinliği terk ettiğini söyledi. Yılmaz, seyircilerin sahnenin önünde oynamaya başlamasıyla alandan ayrıldığını dile getirdi.

SAM: TATSIZLIK OLMAD

Konuyla ilgili NTV’ye konuşan sanatçı Şevval Sam, “Aslında bir tatsızlık yok. Çekiliş için yerleştirilen toplar nedeniyle uzak bir mesafe vardı. Ben de bu tür ortamlarda rahat şarkı söyleyemediğm için niye bu kadar uzaktasınız dedim…

Bir süre sonra yoğun olarak Kürtçe şarkı isteği oldu. Farklı etnik dillerde şarkı söylediğim için kabul ettim. Hatta tatsızlık çıkmaması için de, hemen ardından Azerice şarkı söyledim. Dostluk ve barış üzerine cümleler kurdum. Müziğin birleştirici ve barıştırıcı olduğuna inanıyorum.

Gecede de bir tatsızlık olmadı. Protokolün kalktığının da farkında değildim. Kürtçe şarkılara eşlik edildi, Azerice şarkılar birlikte söylendi. Herkes ayağa kalktı. Aradaki alanda oynamaya kalkan insanlar nedeniyle, sahneyi görmekte zorlanıp alandan ayrılmış olabilirler. Bunu Kürtçe şarkıya odaklamamak lazım” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir